DRUGI DAN TAKMIČENJA NA EP U RIMU – ELZAN BIBIĆ ŠESTI U EVROPI

Danas je počeo drugi dan takmičenja, a srpski atletičari nastavljaju da se bore za što bolje rezultate.

Ivana Ilić završila kvalifikacije na 100 metara

Ivana Ilić je danas trčala u kvalifikacijama na 100 metara. Nažalost, nije se plasirala u polufinale, zauzevši 6. mesto u svojoj grupi sa vremenom 11.62 sekundi.

Ivana će imati novu priliku da se pokaže u kvalifikacijama na 200 metara, koje su na programu 10. juna od 10:35h.

– Iskreno rezultatom nisam zadovoljna, ali s obzirom da je ovo moje prvo EP baš sam imala veliku tremu. U zagrevanju je sve bilo odlično, ali eto, jednostavno nisam uspela da se smirim i baš sam bila napeta. Ovo mi je jedna lekcija za buduća prvenstva, drago mi je što sam uspela da budem među najboljim sprinterkama Evrope, tako da stvarno ovo je jedna lekcija. Zahvalila bih se Srpskom atletskom savezu, AK Partizan i mom treneru Emiru Bekriću, rekla je Ivana.

Podsetimo se uspeha i izazova naših sportista tokom prvog dana:

• Lazar Anić je u kvalifikacijama skoka udalj skočio 7.88 metara, što, nažalost, nije bilo dovoljno za plasman u finale.
  • Strahinja Jovančević je ostvario fantastičan rezultat u skoku udalj sa skokom od 7.95 metara, plasiravši se kao 12-ti u finale, koje je na programu 8. juna od 20h.
  • Asmir Kolašinac je bacio kuglu 19.19 metara, zauzevši 18. mesto u kvalifikacijama, čime se nije plasirao u finale.
  • Armin Sinančević je, nažalost, ostao bez plasmana u kvalifikacijama bacanja kugle nakon tri prestupa.
  • Aleksa Kijanović je završio učešće na 100 metara, zauzevši 8. mesto u svojoj grupi vremenom od 10.54 sekundi.
  • Angelina Topić je preskočila kvalifikacionu normu od 192 cm u skoku uvis, čime se plasirala u finale koje je na programu 9. juna u 20:30h.

Boško Kijanović bez plasmana u polufinale na 400 metara

Boško Kijanović je danas trčao u kvalifikacijama na 400 metara. Nažalost, nije uspeo da se plasira u polufinale, zauzevši 6. mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi vremenom od 46.39 sekundi. Boška uskoro očekuju kvalifikacije u trci na 200 metara, koje su na programu 9. juna od 11:50h.

Maja Ćirić dala sve od sebe na 400 metara

Maja Ćirić trčala je u kvalifikacijama na 400 metara. Postigla je vreme od 59.62 sekundi i zauzela 5. mesto u svojoj grupi. Nažalost, ovaj rezultat nije bio dovoljan za plasman u polufinale.

Strahinja Jovančević povredio zadnju ložu u finalu skoka udalj

Naš skakač udalj, Strahinja Jovančević, doživeo je povredu zadnje lože tokom finala na Evropskom prvenstvu u Rimu. U prvoj seriji je zabeležio daljinu od 7.62 metara, nakon čega više nije mogao da nastavi takmičenje. Na kraju, Strahinja je zauzeo 10. mesto u finalu.

Elzan Bibić je šesti u Evropi: Srpski atletičar ostvario odličan rezultat u Rimu!

Naš trkač na 5000 metara, Elzan Bibić, ostvario je najbolji rezultat do sada za našu zemlju na Evropskom prvenstvu, zauzevši 6. mesto.

Elzan se borio do samog kraja u veoma jakoj konkurenciji u kojoj je uspeo da postigne rezultat od 13:24,54.

“Zadovoljan sam trkom i ostvarenim rezultatom. Došao sam ovde sa vremenom kao 16, 17, takmičar , a ipak sam završio kao šesti, što je zaista izvanredno. Mislim da je ovo bila možda najjača trka ikada na 5000 metara na evropskim prvenstvima. Ovo je pokazatelj da se mogu uvrstiti među najbolje u Evropi i svetu. Hvala svima na podršci i radujem se budućim izazovima”, rekao je Bibić.

Dunav osiguranje je zvanično osiguranje Srpskog atletskog saveza.

Takmičenje možete pratiti na kanalu RTS 2.