Dominacija pionira u Sremskoj Mitrovici

Proteklog vikenda 20. i 21. maja 2023. godine održano je Prvenstvo Srbije za starije pionire i pionirke kao i Prvenstvo Srbije za starije juniore i juniorke u višebojima. Na atletskom stadionu u Sremskoj Mitrovici održano je takmičenje koje je okupilo rekordan broj od čak 400 atletičara iz 58 atletskih klubova.

Najuspešnija takmičarka bila je Mina Mijatović (BKL) koja je uspela da osvoji čak 4 zlata i to u disciplinama 60 m (7.79 s), 100 m (12.37 s), 80 m prepone (12.10 s) i 300 m prepone (44.34 s).

Petar Tihojević (CZB) takođe je dominirao u sprintu, postao je prvak države na 60 m rezultatom 7.39 s, osvojio je srebrnu medalju u štafeti 4 x 100 m sastav: Teodor Stamenić, Aleksa Sredojević, Milutin Kamaljević, Petar Tihojević (47.53 s), kao i zlato na 100 m sa 11.59 s.

U skoku udalj pobedio je Strahinja Zdravković (MLZ) skokom od 6.41 m, kao i u visu rezultatom 1.80 m.

Jana Lovčević (ASKT) osvojila je čak dva zlata u disciplinama bacanje kladiva (3 kg) rezultatom 37.26 m i u bacanju diska (800 gr) sa 37.63 m.

Stefan Đonić (SIR) pobedio je u trkama na 300 m (37.17 s)  i 300 m prepone (40.58 s) kao i štafeti 100+200+300+400 u sastavu: Stefan Đonić, Aleksa Milutinović, Marko Lazić, Mihajlo Babić (2:08.55).

Tara Vučković (CZB) postala je prvakinja države na 800 m (2:13,74) i 1500 m (4:38,04).

Stadion u Sremskoj Mitrovici je tokom takmičenja posetio trener Femke Bol – Laurent Meuwly koji se nalazi u Beogradu zbog seminara za trenere koji se trenutno održava.

Narednog vikenda održaće se kvalifikacije KUP-a za seniore i seniorke u Kraljevu, Beogradu i Sremskoj Mitrovici.

Sava osiguranje je zvanično osiguranje Srpskog atletskog saveza.