Održano 1. Prvenstvo Evrope u ultramaratonu na 50 kilometara

Seniorska ultramaratonska atletska reprezentacija Srbije završila je nastup na 1. Evropskom prvenstvu za seniore i seniorke na 50 kilometara, koje je održano danas u španskom gradu Sotilo de la Adradau.

Republiku Srbiju i Srpski atletski Savez na ovom prvenstvu predstavljali su  Miloš Dragović član VAK 1926 Vršac koji je u ukupnom plasmanu zauzeo 40. mesto sa rezulatom 3 sata 26 minuta i 42 sekund, što je njemu lični rekord na 50 kilometara, Miloš Dajević (AK Hajduk maraton tim Kula) zauzeo je 43. mesto sa rezultatom 3 sata 33 minuta i 42 sekunde, treći član ekipe Kristijan Stošić ostao je bez plasmana, pošto je usled poteškoća odustao na osam kilometara pre kraja.

Staza je bila kružnog oblika i izuzetno zahtevna za trčanje, valovita sa 600 metara elevacije, jedan krug je bio 5 kilometara.

Izjava Miloša Dragovića:

“Mislim da smo na pravi način reprezentovali boje svoje zemlje i da je ovo jedno izuzetno veliko iskustvo koje smo stekli tokom realizacije takmičenja. Tokom cele trke davali smo svoj nemarljiv maksimum kako bi trku istrčali u najboljem izdanju. Veliku zahvalnost dugujemo Srpskom atletskom Savezu na čelu sa direktorom Slobodanom Brankovićem i selektorom Edinom Zukovićem, koji su podržali nastup naše reprezentacije na prvom Prvenstvu Evrope na 50 kilometara. Takođe bi se zahvalio vođi naše Delegacije na ovom prvenstvu Nenadu Habiboviću koji nam je pružio nesebičnu podršku tokom priprema za učešća na ovom eminentnom takmičenju i tokom boravka u Španiji”.

Sava Osiguranje je zvanično osiguranje Srpskog atletskog saveza.