Najbolja srpska atletičarka, Ivana Španović nastupiće danas na mitingu Dijamantske lige u Lozani. Ovo će biti Ivanin drugi miting iz serije Dijamantske lige ove godine, posle Dohe, ali zanimljivo je da Ivana još do sada nije nastupala u Lozani, „olimpijskoj prestonici“ (prestonica Međunarodnog Olimpijskog Komiteta, ali i sedište Evropske atletske federacije).
U skoku udalj, konkurencija je zaista na nivou finala svetskog prventva, nastupiće 9 atletičarki od kojih čak njih pet imaju lične rekorde bolje od sedam medara. Publika će posle dužeg vremena imati prilike da vidi i Blesing Okagbare, srebrnu devojku iz Moskve i jednu od najbržih sprinterki na svetu.
Najviše bodova posle četiri mitinga ima Tiana Bartoleta, koja je i vodeća na svetskim rang listama sa rezultatom 7,12m.
Nacionalni rekord i najbolje Ivanino ostvarenje na otvorenom iznosi 6,88m koja je ostvarila na mitingu dijamantske lige u Judžinu prošle godine.
Prenos Dijamantske Lige možete pratiti na kablovskoj televiziji Sport klub 3, od 20:00.
Skok udalj je na programu u18:40, a više informacija možete naći na websajtu: http://lausanne.diamondleague.com/en/home/.
Leave a Reply