Asmir Kolašinac, dvoranski Evropski prvak u bacanju kugle, ovog vikenda svoju snagu odmeriće na Prvenstvu države u dvorani, koje će se održati u Novom Sadu u nedelju 16.februara.
„Još tri nedelje je ostalo do Svetskog prvenstva tako da će ovo državno biti test , kako bi video na kom sam nivou do sada. Cilj mi je da bacim preko 20.39 metara koliko sam bacio na Mitingu u Nemačkoj i time potvrdim da moja forma ide uzlaznom putanjom. Od svega je svakako najbitnije da ostanem zdrav i ne povredim se, jer je SP najbitnije u ovoj sezoni.“, kaže Asmir Kolašinac.
Takođe nam je dodao i da će se najviše fokusirati na tehniku, jer je ona kod njega bila najslabija karika.
„Ako se sve kockice poklope nije nemoguće da ću baciti i nacionalni rekord“, za kraj nam je rekao osvajač zlatne medalje na EP u Geteborgu Asmir Kolašinac.
Leave a Reply