Milica Gardašević slavila u Italiji skokom od 6.72 m!

Srpska reprezentativka u skoku udalj, Milica Gardašević, zabeležila je još jednu značajnu pobedu – ovog puta na prestižnom mitingu LXI Palio Città della Quercia, održanom 2.juna  u italijanskom gradu Roveretu, u okviru World Athletics Silver Continental Tour-a.

Milica je do trijumfa došla skokom od 6.72 metra, koji joj je doneo prvo mesto u jakoj konkurenciji. Pored tog skoka, imala je još samo jedan ispravan pokušaj – 6.50 m, dok su ostali pokušaji bili prestupi.

Rezultati:
🥇 Milica Gardašević (Srbija) – 6.72 m
🥈 Plamena Mitkova (Bugarska) – 6.69 m
🥉 Quanesha Burks (SAD) – 6.58 m

Nakon osvojenog prvog mesta, Milica je izjavila:

“Zadovoljna sam pobedom i rezultatom, iako osećam da mogu još bolje. S obzirom na to da sam imala samo dva ispravna skoka, verujem da ima prostora za napredak. Rovereto mi je doneo lepu energiju i dodatnu motivaciju za naredne mitinge.”

Ova pobeda predstavlja još jedan važan korak ka glavnim ciljevima sezone i potvrdu da Milica ulazi u pravu formu u pravo vreme.

FOTO: instagram/paliocittadellaquercia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Statistika u Nacionalnom sportu RS

Kalendar Takmičenja 2025

Publikacija SAS 2024

Razno

  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • hbc-ns

Medijski prijatelji SAS

  • Baner
  • Radio S
  • Radio S