Saima Murić nacionalnim rekordom trijumfovala na Prvenstvu Srbije na 10 km

U subotu, 7. septembra, u okviru Beogradskog maratona i trke na 10 km, održano je Prvenstvo Srbije na 10 km. U napetoj i uzbudljivoj borbi za medalje, brojni atletičari su pokazali vrhunsku spremnost i izuzetne rezultate.

U seniorskoj konkurenciji, pobedu u ženskoj kategoriji odnela je Saima Murić (NOP) postavljanjem novog nacionalnog rekorda za starije juniorke vremenom 35:45. U muškoj konkurenciji, Nikola Mijailović (NOP) bio je najbrži  rezultatom 31:05.

Srebrne medalje osvojili su Nevena Jovanović (ČAČ) sa 37:31 u ženskoj, i Đuro Borbelj (AP) sa 31:31 u muškoj kategoriji. Bronzu su osvojili Jovana Šubatlija (SSM) sa 40:37 i Miloš Dragović (VAK) sa 32:52.

U konkurenciji starijih juniorki, pobedu je odnela Sanja Marić (DIP), dok su drugo i treće mesto zauzele Nina Jakovljević (BSK) i Anđelija Žarković (VVA).