Drugi dan Evropskog prvenstva za mlađe juniore: Još pet polufinala i jedno finala za našu zemlju

Drugi dan takmičenja na Evropskom prvenstvu za mlađe juniore doneo je našoj reprezentaciji četiri nova plasmana u polufinala i dva u finala.

Nebojša Ilić, Nikolina Jeremić, Una Jovanović, Lena Zorić i Tara Vučković ostvarili su impresivne rezultate u svojim disciplinama i prošli u sledeći krug – polufinale, dok je Vuk Šolaja izborio plasman u finale. Teodora Golubović i Vukašin Đurić dali su sve od sebe u polufinalnim trkama na 100 i 110 m prepone.

Dunja Eremić zauzela je treće mesto u finalu trke na 5000 m, ali je nažalost zbog 3 crvenog kartona dobila dodatnih 30 sekundi zbog kojih je zauzela peto mesto u ukupnom plasmanu.

Aleksandra Trifunović postigla je izvanredan rezultat u finalu bacanja kugle, zauzevši osmo mesto novim ličnim rekordom od 15.56 metara. Marija Nisić zauzela je fantastično peto mesto u finalu troskoka novim ličnim rekordom koji je postigla u prvoj seriji – 12.91 m.