Kraljevo i drugi dan u atletskoj euforiji: Prvenstvo Srbije za seniore uspešno zavrseno

Drugog dana Prvenstva Srbije u atletici u Kraljevu u centru pažnje bila je aktuelna vicešampionka Evrope i rekorderka Srbije u skoku uvis Angelina Topić. Ona je opravdala ulogu favorita i odbranila zlatnu medalju u svojoj disciplini. Ona se u nadmetanje uključila tek na visini od 1.78 metara, a nakon toga je skokom preko 1.85 pomerila marginu van domašaja svih konkurentkinja. Na kraju čak i nije pokušavala dva puta da preskoči visinu od 1.90, pa ćemo je u novom pohodu na 2 metra gledati verovatno na nekom od narednih takmičenja.

Drugo mesto zauzela je Zorana Bukvić iz AK Voždovac sa preskočenom visinom od 1.78 metara, dok je bronza pripala Ani Kovrliji iz Mladosti iz Zemuna sa 1.74 metra.

Sprint discipline kompletirane su trkama na 200 metara u obe konkurencije. Titule su poneli Boško Kijanović po četvrti put i Maja Ćirić.

Atletičar OAK-a je vremenom od 20.79 sekundi ostavio sve rivale iza sebe i kompletirao titule na 200 i 400 metara. Braća Kijanović su tako opet dominirala najkraćim distancama, pošto je Aleksa u subotu slavio na 100 metara.

Srebrnu medalju u muškoj trci osvojio je Miloš Nisić iz Top Jump-a sa vremenom 21.23, dok je bronza pripala atletičaru Crvene zvezde Stefanu Kaljušu vremenom 21.74. Sva tri osvajača medalja trčala su u četvrtoj grupi.

U dosta jakoj trećoj grupi ženskog finala na 200 metara titulu je baš kao i na 400 ponela atletičarka ATB-a Maja Ćirić, koja je tako, kao i Boško, krunisala godinu u kojoj je bila učesnica Evropskog prvenstva. Vremenom od 23.32 uspela je prva da pređe preko ciljne linije.

Interesantno je da su bez odličja ostale Milana Tirnanić i Ivana Ilić, pošto su završile ispod Aleksandre Pešić iz Košutnjaka vremenom 23.58 i Katarine Vrete iz OAK-a 23.58, koja je i u subotu osvojila bronzu na 100 metara.

Dvostruku pobedu u trkama na 800 m i 1500 m odneo je Aldin Ćatović (NOP).

Najmlađi pobednik seniorskog prvenstva države bio je u trci na 5000 m , Sergej Kostić (HMK).

Dunav osiguranje je zvanično osiguranje Srpskog atletskog saveza, dok je kompanija Superbet generalni sponzor.