SINANČEVIĆ DEVETI KUGLAŠ SVETA! Bibić bez polufinala na 1500 m

Armin Sinančević zauzeo je deveto mesto u finalu bacanja kugle na Svetskom atletskom prvenstvu u Budimpešti.

Nakon što se kvalifikovao u finale, hicem iz kvalifikacija od 20,92 m, Armin je u finalu najdalje bacio 20,78 m.

Nažalost, nije imao priliku da baca dodatna tri hica, jer ga je u poslednjem bacanju pretekao hrvatski atletičar Mihaljević.

-Eto to je ta treća serija… To je sportski sve, ja sam mu čestitao i uspeo je da me prebaci u trećoj seriji i tako je nastavio dalje. To je sve sport i treba se ponašati samo sportski – prokomentarisao je Armin Sinančević.

Rajan Krauzer je očekivano osvojio zlatnu medalju rezultatom 23,51 m. To je samo pet centimetara kraće od svetskog rekorda koji je sam postavio.

U trećoj kvalifikacionoj grupi na 1500 m trčao je srpski atletičar Elzan Bibić koji nije prošao u polufinale pošto je zauzeo deseto mesto sa vremenom 3:37.45.

Nils Laros, Mohamed Katir, Kol Hoker, Pjetro Areze, Narve Gilje Nordas i Azedin Habz su ušli u polufinale, poslednji sa vremenom 3:35.16.

Bio je Elzan dobar tokom prva kruga, držao mesto među šest, međutim nije uspeo da ga i održi.

– Ovo je bilo moje prvo takmičenje, grupa je bila zaista jaka. Dosta sam se spremao za ovo, ali eto konkurencija je bila velika. Nadam se da ću ovo iskustvo iskoristiti za sledeće veliko takmičenje. Nije da nisam zadovoljan, dosta će mi značiti iskustvo za sledeće Svetsko prvenstvo, a možda i za Olimpijske igre sledeće godine. – Ove godine me očekuje još nekoliko mitinga, Belinzona već 4. septembra i čekamo potvrdu za Brisel Dijamantsku ligu.

Drugog dana takmičenja, atletičare Srbije, očekuju kvalifikacije skoka uvis u kojima nastupa Slavko Stević sa početkom u 10.35 časova, kao i finale skoka udalj gde ćemo gledati skokove naše Ivane Vulete od 16.55 časova.