Armin Sinančević, Adriana Vilagoš i Milica Gardašević šampioni Mediterana

XIX Mediteranske igre se održavaju u alžirskom gradu Oranu u periodu od 25. juna do 6. jula 2022. godine. Na ovom međunarodnom sportskom takmičenju, koje se održava svake četiri godine, učestvuju sportisti iz 26 država sa 3 kontinenta, Evrope, Azije i Afrike. Iako Srbija nema izlaz na Mediteransko more, član je Međunarodnog komiteta Mediteranskih igara i učesnik sportskih igara mediteranskih zemalja na osnovu osnivačkih prava.

Program Mediteranskih igara Oran 2022 sačinjen je od 292 discipline u okviru 29 sportova. Našu atletsku reprezentaciju čini 5 atletičarki i 4 atletičara: Armin Sinančević i Asmir Kolašinac (bacanje kugle) , Lazan Anić (skok udalj), Elzan Bibić (1500 m), Milica Gardašević (skok udalj) , Adriana Vilagoš (bacanje koplja), Anja Lukić (100 m prepone), Ivana Ilić (100 m), Tamara Milutinović (200 m).

Kraljica sportova na programu je od 30.juna, a već prvog dana Armin Sinančević osvojio je zlatnu medalju uz rekord Mediteranskih igara – 21.29 m.

Vicešampion mediterana postao je Asmir Kolašinac koji je kuglu bacio 20,37 m.

Ivana Ilić istrčala je kvalifikacionu trku na 100 m za 11.82 s, ali nažalost to nije bilo dovoljno za plasman u finalu, ona je zauzela deveto mesto, a prvih osam takmičarki je prolazilo dalje.

Milica Gardašević takodje je postala šampionka Mediterana skokom udalj od 6.67 m.

Jedna od najvećih talenata svetske i srpske atletike, Adriana Vilagoš osvojila je zlatnu medalju u bacanju koplja rezultatom 60.22 metara i postala prvakinja mediteranskih igara.

Lazar Anić osvojio je srebnu medalju na XIX Mediteranskim igrama u skoku udalj daljinom od 7.83m.

Sjajan uspeh i odličan, najbolji rezultat sezone za našeg Lazara Anića!

Rezultate možete pratiti sledećem linku.