IVANA ILIĆ PETA JUNIORKA NA SVETU

Pulenka trenera Dragana Dukanca, Ivana Ilić  niže ogromne uspehe. Nakon što je postala prva srpska sprinterka u istoriji kraljice sportova sa osvojenom srebrnom evropskom medaljom, njoj je za dlaku izmakla svetska bronza.

Podsetimo, Ivana je prošlog meseca na Evropskom prvenstvu u Estoniji postala juniorska vicešampionka Starog kontinenta nakon što je finalnu trku na 100 m istrčala za 11.42 sekundi i zauzela drugo mesto.

Ona se u finale Svetskog prvenstva U20 koje se održava u Keniji, plasirala trećim mestom u ukupnom plasmanu vremenom 11.50 s, medjutim loše vreme i pomeranje takmicenja uticali su na loš start naše atletičarke, te je finale zavrsila kao petoplasirana sa 11.54 s.

Prvo mesto osvojila Tina Clayton (JAM) rezultatom 11.09 s, drugo mesto zauzela  je Beatrice Masilingi rezultatom 11.39 s (NAM) i treće mesto pripalo je atletičarki Švajcarske reprezentacije Melissi Gutschmidt koja je došla do bronzane medalje rezultatom 11.51 s.

Ivana će trčati i u kvalifikacijama na 200 m koje su na programu sutra od 10h.