KOPLJE LETELO DO EVROPSKOG SREBRA – ADRIANA VILAGOŠ VICEŠAMPIONKA EVROPE

Evropsko prvenstvo za  juniore i juniorke održava se u Talinu, Estoniji od 15. do 18. jula 2021. godine. Našu zemlju predstavljalo je četiri atletičara i osam atletičarki,  osvojene su dve srebrne medalje.

Srpska kraljica sportova ostvarila je neverovatan uspeh na ovom šampionatu. Ivana Ilić postala je prva sprinterka u istoriji Srbije koja je osvojila medalju na Evropskom prvenstvu. Ona je postala vicešampionka Evrope nakon što je trku na 100 m istrčala za 11.42 s i kao drugoplasirana prošla kroz cilj. Takodje, Ilićka je zauzela i sjajno četvrto mesto u trci na 200 m.

Neprikosnovena Adriana Vilagoš bacila je koplje do evropskog srebra i postala juniorska vicešampionka Evrope u bacanju koplja rezultatom 60.44  m. Ova sjajna atletičarka već četiri godine drži najbolji rezultat na svetu u svojoj uzrasnoj kategoriji za 400 i 500 gramsko koplje, a od ove godine ona se nalazi na samom vrhu i svetske rang liste devojaka do 20 godina, sa 60.94 m.

Uprkos vetru koji je duvao takmičarkama u grudi, Vilagoš je ostvarila ovaj fantastičan rezultat i obradovala Srbiju još jednom medaljom. Prvo mesto zauzela je grkinja Tzengko Elina sa 61.18 m,  dok je treća bila Alanen Anni-Linnea iz Finske sa 54.80 m.